دو سه روز قبل داشتم با دوستم (یه وایته) که داره برای مصاحبه ش اماده میشه، اسکایپی تمرین میکردم (کاناداییه و کانادا به دنیا اومده و هفت جدش هم کانادا بودن) که برای من یه ارائه بده و اماده بشه و تکنیک هامو یادش بدم.

یاد خودم افتادم.

یاد روزی افتادم که به making progress میگفتم doing progress، چون فشار، اضطراب، بی اعتماد به نفسی، سواد کافی نداشتن و. حتی هول کردن، باعث میشه بد حرف بزنی.

یاد روزایی افتادم که همین دوستام قدم به قدم برای من انگلیسی تصحیح میکردن و میگفتن چطوری توی تلفظ، live and leave فرق دارن و چطوری باید minute رو تلفظ کنم.

یادمه وقتی برای دو تا همکار ایرانیم توضیح میدادم، ذوق زده شده بودن و دفعه های بعدی این ها رو رعایت میکردن و من خیلی ذوق میکردم.

یاد این افتادم که روزی من بودم که دم به ساعت توی این وورک شاپ ها میرفتم که کالچر و زبان و نحوه کار پیدا کردن رو یاد بگیرم.

ادمها قوی میشن، رشد میکنن.

من افر خوب خودم رو توی یه شرکت عالی، در شرایطی که هنوز با استاتوس دانشجویی بودم، از دست دادم.

چون از همه سوال میکنن که سیتیزن شیپ داری یا نه،

یا مثلا وورک پرمیت پس از تحصیلات داری یا نه.

میدیدم که کاناداییا حتی بدون تموم شدن درسشون راحت کار میگیرن. ولی من نمیتونستم.

ولی خودم رو کشیدم بالا.

دوستای خوبی داشتم، 

و دوستای خوبی هم پیدا کردم

و دارم پیدا میکنم.

اینکه بدونی و ببینی که به خاطر نداشتن سیتیزن شیپ اون کشور، هرچی مصاحبه عالی میگیری، هرچی خوب رزومه تیلور میکنی،

هرچی به بقیه هم یاد میدی (به کاناداییا حتی) که چطوری رزومه بنویسن،

ولی نهایتا اون ها زودتر کار میگیرن و تو بزرگترین مانعت سیتیزن شیپت هست حتی توی همین کشور، و اینو هرکی متوجه نمیشه.

کسی که توی این مشکل قرار گرفته میفهمه، تا که همه پرمیت هاش میاد و استاتوس درست و حسابی پیدا میکنه و قوی میشه، 

اون لحظه ها از درد میخوای بمیری.

ولی اینها تموم شدن.

میخوری زمین، بلند میشی، با بدبختی هم بلند میشی.

ولی راه بلند شدن رو یاد میگیری.

امیدوارم دوستم این کار رو بگیره.

شرکت اونها از شرکت الان من دو سه قدم بهتره (شبیه شرکت اولیه که ازش کار گرفتم) و یه جورایی حس میکنم خودم رفتم اونجا.

در کل،

یادمون نره،

ادمها یه دوره ای توی موضع ضعفن.

نیاز به کمک دارن.

بدون کمک ماها هم ممکنه که رشد کنن.

کمکمون رو از ادمها دریغ نکنیم.

ادمها یادشون میمونه.

و اون موقع برای جبران کردن دیر شده.

And when this whole world gets too crazy
And there's nowhere left to run
I know you give me sanctuary
You're the only truth I know
You're the road back home

ویکندتون عالی!

:)

مشخصات

• دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
  • کلمات کلیدی: ادمها ,افتادم ,پیدا ,هرچی ,شرکت ,چطوری ,دوستای خوبی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

یک موزیک | دانلود آهنگ جدید کارویس درب اتوماتیک | درب های اتوماتیک | درب و پنجره دوجداره سرزمین یخی فیلم جدید دات آی آر ایام ساعت مچي ست رولکس سواچ رادو کاسیو گوچی پسرانه مردانه 2019 از سمت مشرق سیاه نگار